21 grudzień 2017

OGŁOSZENIE O OTWARCIU LIKWIDACJI FUNDACJI FUTURE IN FASHION
Z SIEDZIBĄ W ŁODZI (KRS 0000334433) WRAZ Z WEZWANIEM WIERZYCIELI DO ZGŁOSZENIA WIERZYTELNOŚCI.

Likwidator Fundacji FUTURE IN FASHION z siedzibą z siedzibą w ŁODZI (KRS 0000334433) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22.06.2017 roku Rada Fundacji podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Fundacji.
Na likwidatora wyznaczono Marcina Panak. Otwarcie likwidacji Fundacji zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego postanowieniem Sądu Rejonowego dla Łodzi Sródmieœcie, XX Wydział KRS z dnia 11.12.2017 roku.
W związku z powyższym likwidatorzy wzywają ewentualnych wierzycieli Fundacji do zgłoszenia swoich wierzytelności w stosunku do Fundacji w terminie do dnia 11.03.2018 roku. Zgłoszenia wierzytelności należy dokonać w formie pisemnej na adres: ul. Lipowa 49, 90-630 Łódź.


30 pażdziernik 2015

Michalina Szurgot – projektantka i podopieczna Fundacji Future In Fashion zakwalifikowała się oraz wzięła udział w konkursie Designblok 15 organizowanym w ramach Prague Design and Fashion Week. Designblok to prestiżowe wydarzenie mające na celu wyłonienie najlepszej pracy magisterskiej z zakresu projektowania odzieży oraz wzornictwa wśród absolwentów szkół artystycznych z całej Europy.

Designblok 15 - Michalina Szurgot


15 czerwca 2015W dniach 4/5 czerwca 2015 Fundacja Future in Fashion wzięła udział w drugiej edycji szczytu MADIFESTO - EUROPEAN FASHION SUMMIT. Przedstawiciele instytucji związanych z modą oraz eksperci spotkali się aby analizować obecną sytuację i przyszłość branży modowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: projektantka Diane von Fürstenberg i trend forcasterka Lidewij Edelkoort. Dyskutowano na temat wyzwań stojących przed projektantami oraz celami, które należy osiągnąć aby ochronić przemysł kreatywny w Europie. Postanowiono polepszyć przepływ informacji oraz wiedzy branżowej pomiędzy państwami Unii Europejskiej decydując się na stworzenie wspólnej, kompleksowej bazy danych. Zdecydowano o dalszej integracji europejskich instytucji działających w sektorze mody oraz podejmowaniu wspólnych działań.
W celu uzyskania szczegółowych informacji nt postanowień szczytu prosimy o kontakt.

28 listopada 201427 listopada 2014 w Londynie Fundacja Future In Fashion wzięła udział w sympozjum "Fashion Talks" zorganizowanego przez Centre For Fashion Enterprise. CFE jest wiodącym inkubatorem przedsiębiorczości w branży modowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele platform Not Just a Lable czy Fashion Scout oraz projektanci – Thomas Tait, Agi & Sam, Craig Green. Na sympozjum dyskutowano nt przyszłości branży modowej w Europie oraz jej wsparcia ze strony biznesu.

14 lipiec 2014Fundacja Future in Fashion wzięła udział w pierwszej edycji szczytu MADIFESTO zorganizowanego przez centrum MAD Brussels – Mode and Design Center.
Sympozjum zgromadziło ekspertów oraz przedstawicieli europejskich instytucji z branży modowej celem dyskusji nad przyszłością sektora mody w Europie.
Głównymi tematami dyskusji były ocena obecnej kondycji sektorów kreatywnych w Europie, główne wyzwania stojące przed projektantami oraz rozwiązania, które pomogę w ochronie europejskiego potencjału branży modowej.
Pracowano nad modelem prowadzenia działalności przez młodych projektantów i dopiero co rozwijające się marki. W szczególności wzięto pod uwagę takie aspekty jak: strategia handlowa i pozycjonowanie, produkcja, dystrybucja i konkurencja. Drugim zagadnieniem była edukacja w sektorze mody vs. zarządzanie firmą. Ostatnim punktem była kwestia produkcji i rozwój nowych technologii z uwzględnieniem zagadnienia zrównoważonej mody.
Wynikiem konferencji będzie dokument dla unijnych instytucji oraz organów zawierający zalecenia, które pomogą w umocnieniu pozycji przemysłów kreatywnych na starym kontynencie. O rezultatach sympozjum będziemy informować na bieżąco.


17 kwiecień 2014

worth logo
Fundacja Future in Fashion wspiera i promuje wśród polskich projektantów oraz przedsiębiorców Projekt Worth. Celem projektu jest umożliwienie oraz wspieranie współpracy pomiędzy projektantami, producentami i sprzedawcami. Projekt skupia firmy działające w branży modowej oraz wzornictwie przemysłowym, przedstawicieli sektora tekstylnego, biżuterii, obuwia i akcesoriów. Uczestnicy projektu pochodzący z różnych krajów Unii Europejskiej mają za zadanie stworzyć innowacyjne produkty. Proces tworzenia oraz późniejszej promocji i sprzedaży będzie wspierany na każdym etapie.
Projekt finansowany jest przez Komisje Europejską, wdrażanym przez Institut Francais de la Mode
i London College of Fashion.
Po więcej informacji oraz zapisy zapraszamy na stronę projektu: www.worth-project.eu
1 październik 2013

We wrześniu odbyła się druga edycja Kursu Ilustrowania Mody organizowana przez naszą fundację. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu na temat budowy ciała człowieka oraz jego pracy podczas ruchu. Zaraz po tym przyszedł czas na pierwsze szkice oddające ruch oraz konstrukcję modelki. Na kolejnych zajęciach powstawały szkice modelki w proporcjach rysunku żurnalowego, szkice dynamiczne oraz te uwzględniające detale.
FiFF serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym, w szczególności: Pani Paulinie Śliwińskiej za przeprowadzenie kursu, pracowni OKO za udostępnienie powierzchni oraz Panu Bartoszowi Ka Nachtigalowi za wykonanie zdjęć reportażowych.
Zapraszamy do śledzenia naszych stron, już na wiosnę kolejna rozszerzona edycja!

Kursu Ilustrowania Mody

8 kwiecień 2013
Młode talenty - Michalina Szurgot


Michalina Szurgot - kolejna podopieczna FiFF. Studentka ASP w Łodzi wydziału Tkaniny i Ubioru. Tworzy własnego projektu drukowane tkaniny, autorskie nadruki, zajmuje się grafiką warsztatową.
Więcej o naszej nowej podopiecznej czytajcie w zakładce 'projektanci'!

P.S. Zapraszamy na wystawę prac Pracowni Grafiki Warsztatowej Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi,
gdzie do 9 kwietnia br., można oglądać grafiki autorstwa Michaliny.
Michalina Szurgot
14 luty 2013
Młode talenty - Kasia Rogoża

Kolejną podopieczną Future in Fashion Foundation została Kasia Rogoża.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Do tej pory zrealizowała 4 kolekcje, z czego dwie w ramach projektu Centrum Promocji Mody - Klaster branży tekstylno-odzieżowej. Kolekcje projektantki prezentowane były podczas Fashion Week Poland. Więcej czytajcie w zakładce 'projektanci".

Kasia Rogoża
25 styczeń 2013
Młode talenty - Agata Żwirska


W roku 2013 opieką Fundacji zostanie objętych kilka nowych projektantek. Będziemy wspierać i promować kolejne młode talenty.
Jako pierwszą przestawiamy Agatę Żwirską - absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Projektantka nie tylko ukończyła Akademię z wyróżnieniem, ale jej kolekcja dyplomowa została doceniona podczas tegorocznej Gali Dyplomowej ASP Fashion Week Poland oraz XII edycji konkursu Off Fashion 2012.
Do tej pory Agata zrealizowała 4 autorskie kolekcje ubiorów i dodatków, które również zostały wyróżnione.
O projektantce zrobiło się głośnio już podczas półfinału New Look Design 2012 i Off Fashion 2011.
Agata zakwalifikowała się także do II etapu konkursu Helena Modrzejewska – ikona stylu, w kategorii Inspiracje. Na szczegółowe wyniki konkursu czekamy do maja tego roku. Z zainteresowaniem śledzimy też projekt Fashion Culture, w którym Agata reprezentuje Polskę.

Agata Żwirska
28 luty 2012
Fundacja Future in Fashion na XII Valencia Fashion Week - Zona Off


Podczas tegorocznej edycji XII Valencia Fashion Week Polskę reprezentowały projektantki z Fundacji Future in Fashion - Maria Wiatrowska, Aleksandra Markowska i Asia Wysoczyńska. Pokaz okazał się dużym sukcesem. Fundacja dziękuje organizatorom VFW oraz Pani Annie Bonia za zaproszenie i możliowść udziału naszych projektanek w tym wyjątkowym wydarzeniu.Maria Wiatrowska

    
   

Aleksandra Markowska

    
   

Asia Wysoczyńska

    
      
14 luty 2012
Wiesz czyj to projekt?!


Podobają się wam te niezwykle kobiece i subtelne sukienki?
Już wkrótce ich projektantka zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję na Valencia Fashion Week, a tymczasem my przybliżamy Wam jej postać.


Photo: Aparatki
make-up: Kaja Krosnowska
Hair-style: Dorota Rasek
Models:

Aleksandra Markowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku projektowania odzieży, obuwia i biżuterii. W swoim dorobku artystycznym posiada cztery kolekcje. Ostatnia - "Równowaga", stworzona została z myślą o kobietach silnych i świadomych swojej kobiecości.

Projektantka wielokrotnie brała udział w licznych pokazach i konkursach mody, m.in.: "Off Fashion Kielce 2008", "Idą Młodzi 2008" i "Prowokacje 2008". Kolekcja dyplomowa "Sygnowanie Kobiecością" zajęła drugie miejsce podczas konkursu "Gryf Fashion Show 2010" oraz umożliwiła Oli stworzenie trzeciej kolekcji Glamour "Kobiecość przede wszystkim". Kolekcja zaprezentowana została na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych "Inspiracje 2010" w Szczecinie, "Fashion Days Sopot", podczas "IX edycji Dni Mody w Łodzi" oraz "Talent Warsaw Fashion Street 2010".

Obecnie Aleksandra pracuje przy produkcji serialu "Przepis na życie", w którym pełni funkcję pierwszego kostiumografa.

Więcej informacji:
http://www.aleksandramarkowska.pl/

2 luty 2012
Wiesz czyj to projekt?!


Model: Maciek S./Panda models
Make-up: Adam Mesyash
Hair-style: Marcin Het
Photo: Justyna Mętrak-Radoń

Strój zaprojektowany został przez podopieczną Fundacji - Asię Wysoczyńską, która już wkrótce zaprezentuje swoją kolekcję podczas XII edycji Valencia Fashion Week.

Asia jest projektantką mody, stylistką, ale także psychologiem. Z wyróżnieniem obroniła dyplom w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru (2010), wcześniej zdobywając wykształcenie w zakresie Psychologii, z naciskiem na psychologię twórczości, sztuki, komunikacji i reklamy (UJ, Kraków oraz Radboud University, Nijmegen). W swoich pracach skupia się nie tylko na poszukiwaniach estetycznych, ale też ich głębszym znaczeniu mody i ubioru.

Celem nadrzędnym jest dla niej projektowanie ubrań, w których odbiorcy znajdą coś więcej niż tylko okrycie. Styl projektantki opiera się na architektonicznych formach, dążeniu do prostoty i przemyślanych rozwiązaniach. Wyrazem tego są konstrukcyjne, poetyckie i jednocześnie dynamiczne projekty. Projektuje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Jej kolekcje prezentowane były w Polsce - New Look Design (2008), Warsaw Fashion Street (2008) i Fashion Week Poland (2010), a także w Berlinie (MercedesBenz Fashion Week, 2010) czy Paryżu (2011).
Laureatka takich konkursów jak Faces of Design, White Swan, Złota Nitka, finalistka konkursu MANGO 'El Botón' oraz The Green Fashion Competition | Amsterdam.
Dzięki publikacji w albumie "Shapeshifters. Shaping Fashion's Silhouettes" (2010) jej prace zostały zaprezentowane szerokiemu gronu międzynarodowych odbiorców.

Więcej o osiągnięciach oraz publikacjach projektantki na stronach:
www.asiawysoczynska.pl
http://www.facebook.com/pages/ASIA-WYSOCZYNSKA/261191147307

1 luty 2012 / VALENCIA FASHION WEEK

Oficjalny program tegorocznej edycji Valencia Fashion Week. Pokaz naszych projektantek już 16 lutego o 23.00. Maria Wiatrowska, Asia Wysoczyńska i Aleksandra Markowska zaprezentują swoje najnowsze kolekcje w Zona Off. Zachęcamy do zapoznania się z programem!

http://www.valenciafashionweek.com/es/moda12/programa/21 styczeń 2012 / VALENCIA FASHION WEEK

PODOPIECZNE FUNDACJI NA VALENCIA FASHION WEEK

Miło nam poinformować, że dzięki współpracy Fundacji Future in Fashion z Panią Anną Bonia, właścicielką firmy Design Haute Couture, Fundacja otrzymała zaproszenie od organizatorów Valencia Fashion Week do udziału w XII edycji Zona Off. Trzy projektantki Fundacji - Asia Wysoczyńska, Maria Wiatrowska i Aleksandra Markowska, zaprezentują już 16 lutego swoje najnowsze kolekcje na sezon jesień/zima 2012/2013.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15-18 luty 2012, w budynku Agora - futurystycznego kompleksu La Ciudad de las Artes y las Ciencias - Miasto Sztuki i Nauki w Walencji.

Tydzień mody w Wenecji ma miejsce dwa razy w roku, w lutym i wrześniu, począwszy od 2006 roku. Swoje kolekcje prezentują tu zarówno znani, jak i młodzi, dopiero początkujący projektanci. Przeważają artyści z Hiszpanii, choć z roku na rok zwiększa się grono międzynarodowych projektantów uczestniczących w imprezie.

Walencja to miasto, które kocha modę i design. Swoje kariery rozpoczynali tu tacy projektanci jak Francis Montesinos, czy Alex Vidal, który jeszcze przed stworzeniem własnej marki pracował dla Blumarine i Valentino. Również wśród młodych projektantów pochodzących z tego miasta, są tacy, których nazwiska rozpoznawalne są poza granicami Hiszpanii. Należą do nich m.in. Tonuca, Alejandro Sáez de la Torre, czy Higino Mateu.

Podczas ostatnich edycji VFW swoje kolekcje, poza wyżej wymienionymi projektantami, zaprezentowali m.in. Hannibal Laguna, Dolores Cortes, Ion Fiz, czy Ramon Gurillo. Impreza odbywa się w robiącym ogromne wrażenie Miasteczku Sztuki i Nauki tzw. Ciudad de las Artes y las Ciencias. Nazywany przez mieszkańców Walencji dzielnicą "przyszłości", ogromny kompleks zaprojektowany został przez znanego hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava.

Już wkrótce przypomnimy sylwetki projektantek i ich najnowsze kolekcje biorące udział w XII edycji VFW!
Relacje z pokazów dostępne będą na naszym blogu oraz fanpage na facebooku!
(M.K.)19 listopada 2011 / Willanów / Waszawa

NOT FASHION ALONE
Contemporary Fashion From Central Europe

Z okazji objęcia przez Austrię przewodnictwa Platformy Kultury Europy Środkowej (PCCE)
19 listopada 2011 roku w Muzeum Pałacu w Wilanowie w Warszawie odbędzie się
pokaz mody zatytułowany NOT FASHION ALONE Contemporary Fashion From Central Europe.
Pokazowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji kulturalnych m.in. wystawa fotografii wykonanych na potrzeby Albumu "Future in Fashion. Polscy młodzi projektanci. - vol. 1", których autorem jest fotograf Adam Balcerek.28 kwiecień 2011

Krótki film z poprzedniej edycji FashionLab 2010 - Międzynarodowych Warsztatów i konferencji zorganizowanej przez Fundację Future in Fashion we współpracy z Muzeum MS2 w Łodzi.


http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150169884284379
27 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

Napisał o nas e-teatr.pl
Łódź. Związek otwarty sztuk zakończony

Zakończyła się kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku międzynarodowego cyklu FashionLab organizowanego przez fundację Future in Fashion. W tym roku tematem przewodnim happeningu był "związek otwarty".18 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl


(foto Konrad Goszczynski)
Ostatni dzień Fashion Lab 2011, studenci z NUOVA ACCADEMIA DI BELLE ARTI (Milano), AKADEMIE DER BILDENDEN KÜNSTE (Wien), AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH (Łódź) po zakończeniu performancu..16 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl


(wizualizacja scenografii)
ZWIĄZWK OTWARTY - FASHIONLAB 2011

Dzisiaj o 18:00 odbędzie się przygotowany przez studentów performance
pt.: ZWIĄZWK OTWARTY

Główni bohaterowie będą odgrywały: Elena Beccaro, Saverio Nichetti, Giulia Zoggia,
w innych rolach: Sigrid Schiesser, Manuela Picallo, Mira Sacher,
reżyser: Enea Bocazzi
scenografia: Irene Zardini, Bernadette Uttenthaler
kostiumy: Joanna Startek, Patrycja Maciejczyk, Olga Mieloszyk, Magdalena Wilus, Sebastian Kozdój

wicej zdjęć na naszej stronie facebook15 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

Napisał o nas e-teatr.pl
Łódź. Związek otwarty sztuk

To kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku międzynarodowego cyklu FashionLab, podczas którego różne dziedziny sztuki współczesnej - takie jak moda, performance, fotografia, film i muzyka mają się ze sobą przenikać - w tym roku tematem przewodnim happeningu jest związek otwarty.14 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

Lamode o Fashion Lab 2011
FASHIONLAB 2011 - II MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MODY W POLSCE14 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

Fashion Lab 2011 na stronie Dilemas Magazine
FASHION LAB W ŁODZI
13 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

Fashionlab 2011 na stronie Austriackiego Forum Kultury :)
http://www.austria.org.pl/13 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

The students from Milan, Vienna, Lodz and Warsaw are working on the play/performance/short artistic film
" open relationship. The screenplay on which they have worked since February is finally closed and they separated into groups - each group working on another part of the performance - one group is preparing costumes, the other group scenography and 2 other groups are rehearsing the play.

There are 3 main roles. The female role will be played by an Italian actress, one male role by an Italian actor and the second male role by an Polish actor from the acting department of the Lodz Film School.

The names of the actors we will publish here on Friday.13 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl


Miło nam poinformować, że Fashion Lab 2011 wspiera kolejny
partner chilly tillly Trashsure Bags. Dziękujemy :)
chilly tillly Trashsure Bags - more info11 kwiecień 2011

FASHION LAB 2011

"Związek otwarty": Austriacy, Włosi, Łodzianie o modzie

lodz.gazeta.pl
Dziewięciu studentów z Wiednia i Mediolanu przyjechało do Łodzi na warsztaty mody.
Przez tydzień z kolegami z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych będą realizować projekt,
który pokażą na rynku Manufaktury .

Bardzo się cieszymy, że Gazeta Wyborcza o nas napisała i zamieściła zdjęcia z FashionLab 2011
TUTAJ można przeczytać artykuł10 kwiecień 2011


WYSTARTOWAŁ FASHION LAB 2011 / 10 - 17.04.2011 / www.fashionlab.pl

Hi, everybody, FashionLab 2011 started already, yesterday the students from Milan arrived, today the students from Austria are arriving and meeting the students from Lodz and Milan. The first workshop's brainstorming will take place in the afternoon. And the series of lectures are starting tomorrow:) You are invited to the lectures:)
kwiecień 2011

FASHION LAB 2011
10 - 17.04.2011

Fashion Lab to międzynardowy projekt Fundacji Future in Fashion, który ma na celu połączenie teorii i praktyki mody. W tym roku w dniach 10 - 17 kwietnia odbędzie się jego II edycja. Międzynarodowym Warsztatom Mody towarzyszyć będzie cykl bezpłatnych wykładów polskich i zagranicznych gości zawodowo związanych z rynkiem mody. Szczegółowy opis projektu, tematy wykładów oraz pełen harmonogram wydarzeń znajdują się na stronie www.fashionlab.pl

Gośćmi honorowymi tegorocynej edycji są:

Prof. Liuba Popova
- Nuova Accademi adi Belle Arti NABA, Mediolan
Prof. Elke Gaugele - Akademie der Bildenden Künste, Wiedeń

Na wykłady należy się zapisać. Ilość miejsc ograniczona.kwiecień 2011Fundacja Future in Fashion opracowuje pakiet szkoleń i kursów, jego pełna oferta dostępna będzie na stronach Fundacji od 11 kwietnia 2011.

UWAGA!!!
Iinformujemy, że nastąpiła zmiana daty rozpoczęcia kursu "Ilustrowania Mody - poziom I".
Wszystkie informacje dostępne na stronie http://www.fashionlab.pl/pl/kurs.html14 luty 2011

Anioły są wśród nas!

Anioły czasem przybierają postać przyjaciół, a czasem jako osoby nam nieznane pojawiają się w naszym życiu na krótką chwilę. Doskonale wiemy, że każdy choćby najdrobniejszy gest naszej dobrej woli jest ogromnym darem dla tych, którzy go potrzebują. W Manufakturze trwa akcja pt.: "Anioły są wśród nas", która wspiera idee: każdy może mieć skrzydła - każdy może pomóc drugiemu człowiekowi.

Fundacja Future in Fashion, włączając się w akcję, pomaga potrzebującym. We współpracy z organizatorami akcji "Anioły są wśród nas" przygotowuje pokazy swoich najzdolniejszych podopiecznych, a także innych wybitnych młodych projektantów. Finał wydarzenia odbył się 14 lutego w Galerii Handlowej Manufaktury. Wtedy też swoje kolekcje zaprezentują Anioły Mody: Iwona Janik, Katarzyna Palcik, Wioletta Wykowska, Tatiana Szafraniec, Agata Sułkowska, Adrianna Grudzińska, Aleksandra Kmiecik, Jacek Kłosiński Hyakinth, a także Michał Szulc.

"Nad każdą widzialną rzeczą na tym świecie czuwa jakiś anioł"foto FFiFwrzesień 2010

Na szczęście studentki z Austrii dojechały pociągiem. Studenci z Mediolanu czekali na przywrócenie lotów i do ostatniej chwili mieli nadzieję, że dojadą chociaz na kilka dni, niestety, nie było to możliwe, za to w przyszłym roku, jesteśmy pewni, ze w kwietniu samoloty będą latały normalnie. Konferencja i warsztaty FashionLab, które zorganizowała nasza fundacja, to pierwsze w Polsce takie wydarzenie - międzynarodowe warsztaty i międzynarodową konferencję mody "Fashion lab" - projekt Fundacji Future in Fashion, który ma na celu połączenie teorii i praktyki mody. Fundacja nawiązała kontakty z najciekwszymi wydziałami projektowania na Akademiach Sztuk Pięknych w krajach europejskich. W tym roku obok Międzynarodowych Warsztatów Mody odbył się cykl wykładów polskich i zagranicznych gości zawodowo związanych z rynkiem mody. Podczas Międzynarodowej Konferencji - debaty wieńczącej tydzień intensywnych prac - goście zmierzyli się między innymi z pytaniami jaka jest moda dziś, jaka będzie za dziesięć lat oraz czy za granicą polska moda w ogóle istnieje? Różne perspektywy i odmienne doświadczenia po raz pierwszy skonfrontowano w Łodzi w dniach 19-24 kwietnia 2010. Fashion lab ma być projektem długoplanowym. W przyszłym roku w kwietniu projekt będzie kontynuowany, wybitni wykładowcy z wydziałów mody z Akademii Sztuk Pięknych w Anglii, Austrii, Włoszech, Belgii oraz Francji wezmą udział w konferencji, a studenci tych akademii wezmą udział w Warsztatach. Głównymi partnerami fundacji w tym długofalowym przedwsięwzięciu są Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Aliance Fancaise.

Tegoroczne warsztaty były bardzo kolorowe i odbyły się na terenie Muzeum Sztuki, Akademii Sztuk Pięknych oraz na ulicach Łodzi. Powstał materiał zdjęciowy i filmowy dokumentujący konferencje i warsztaty - film i zdjęcia będą do obejrzenia już pod koniec października 2010 na stronie www.fashionlab.pl


21 kwiecień 2010

Z przykrością zawiadamiamy, że ze względu na wulkaniczną chmurę jesteśmy zmuszeni odwołać wykłady zagranicznych gości - Malcolma Bernarda, Stelli Bruzzi, Liuby Popovej i Markusa Hausleitnera. Za zmiany przepraszamy. Wszystkie pozostałe wydarzenia odbędą się zgodnie z planem. Zapraszamy!

Wykładów zagranicznych gości nie odwołujemy definitywnie, tylko przesuwamy je na późniejszy termin. Wszyscy wykładowcy do ostatniej chwili mieli nadzieję, że ich loty nie zostaną odwołane, niestety zarówno loty z Anglii jak i z Włoch oraz z Austrii zostały odwołane.

Postaramy się znaleźć kolejny termin dogodny dla wszystkich zagranicznych gości, w którym cykl wykładów będzie się mógł odbyć - w końcu wulkan chyba przestanie wyrzucać z siebie pyły.

Przy okazji przesunięcia terminu mamy nadzieję na zwiększenie liczby zagranicznych gości. Informacje zamieścimy na naszych stronach internetowych.
19 kwiecień 2010

WARSZTATY - FASHION LAB 2010 ROZPOCZĘTEfoto FFiF29 marca 2010

Książka "Moda. Koncepcja i realizacja projektu"

Już w kwietniu pojawi się w sprzedaży książka "Moda. Koncepcja i realizacja projektu"
wydana przez PWN we współpracy z Fundacją Future in Fashion.
Kup książkę za pośrednictwem Fundacji Fundacji Future in Fashion!

Specjalnie dla naszych fanów z Facebooka przygotowaliśmy
wyjątkową ofertę zakupu książki w cenie 57,00 zł przesyłka gratis
(cena detaliczna książki: 69,00 zł).

Środki ze sprzedaży przeznaczymy na realizację naszych projektów.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem wyślij maila z potwierdzeniem
rezerwacji na adres ksiazka@futureinfashion.com17 marca 2010

Na początku marca odbyła się sesja zdjęciowa 10 laureatów pierwszej edycji konkursu Album "Future in Fashion. Polscy młodzi projektanci." Każda ze zwycięskich kolekcji została przedstawiona jako osobna historia. Zespół Fundacji Future in Fashion wraz z fotografem Adamem Balcerkiem i stylistką Gosią Sobiczewską przez 9 dni pracował nad całością projektu. Większość zdjęć powstała we wnętrzach Teatru Wielkiego, a także w Muzeum Książki w Łodzi. Zwycięskie kolekcje, jak również efekty naszej pracy będzie można zobaczyć w Albumie, który zostanie wydany w czerwcu tego roku.

foto FFiF


3 stycznia 2010

Zapraszamy do obejrzenia programu Dzień Dobry TVN, 3 stycznia 2010 od godziny 8:30,
w którym wystąpią laureaci konkursu "Future in Fashion. Polscy młodzi projektanci. Vol.1".

W programie udział wezmą następujące osoby:
1. Maria Wiatrowska
2. Kamila Majcher
3. Olga Bittner